• The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • The Muppets

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • The Smurfs

    ★★

  • Friends with Benefits

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Mr. Popper's Penguins

    ★★★★★

  • Drive

    ★★

  • Midnight in Paris

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★

  • Soul Surfer

    ★★★½

  • Rio

    ★★★★

  • Red Riding Hood

    ½

  • One Day

    ★★

  • Just Go with It

    ★★

  • No Strings Attached

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★★★

  • Megamind

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Life As We Know It

    ★★½

  • Burlesque

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Never Let Me Go

    ★★★

  • Easy A

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Despicable Me

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Letters to Juliet

    ★★★½

  • The Last Song

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★★

  • Remember Me

    ★½

  • Valentine's Day

    ★★★½

  • Dear John

    ★★★½

  • When in Rome

    ★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • 2012

    ★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • The Hangover

    ★★★★½

  • The Proposal

    ★★★½

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★½

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★★½

  • 17 Again

  • He's Just Not That Into You

    ★★★

  • Marley & Me

    ★★★★½

  • Bedtime Stories

    ★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Twilight

    ★★★★½

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★★

  • The Duchess

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • The House Bunny

    ★★★

  • Step Brothers

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★

  • Camp Rock

    ★★★★

  • The Edge of Love

    ★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★½