• Becoming Jane

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Never Let Me Go

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Witness

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • On the Waterfront

    ★★★½

  • Cinderella Man

    ★★★½

  • Mr. Smith Goes to Washington

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★

  • Mirror Mirror

    ★★★★