• Girl, Interrupted

    Girl, Interrupted

    ★★★★

    when they read the borderline personality disorder symptoms i said 😶

  • Holidate

    Holidate

    ★★½

    this might just become a comfort movie... no promises tho

  • The Haunting of Bly Manor

    The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

    in conclusion fuck no one because i somehow have an attachment to every last character in this show

  • Rebecca

    Rebecca

    ★★½

    meh

  • Moneyball

    Moneyball

    ★★★★

    billy bean is the definition of dilf

  • The Royal Tenenbaums

    The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

    thinking about how this is objectively the best movie ever

  • Interview with the Vampire

    Interview with the Vampire

    ★★★

    happy halloween from me and brad’s obnoxious colored contacts

  • Ex Machina

    Ex Machina

    ★★★★½

    literally

  • Red Eye

    Red Eye

    ★★★★

    yup 😋😋😋 yup

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★★

    *insert cool girl monologue*

  • Witness

    Witness

    ★★★½

    everyone in my film class didn’t like this one but i thought it was good enough

  • The Devil All the Time

    The Devil All the Time

    ★★

    plain old fucked up!