Marianne has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry