RSS feed for Maria

Maria has logged 30 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hugo

Hugo

2011
×
Edit this entry  
29
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Edit this entry  
07
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
20
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry