mari has logged 27 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sin City

Sin City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zero

Zero

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demons

Demons

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry