RSS feed for Mari

Mari has watched 36 documentary films.

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★½

  • Above Us Only Sky

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • The Truth About Killer Robots

    ★★★

  • The Image Book

    ★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • Feminists: What Were They Thinking?

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★½

  • Nude

    ★★½

  • Wormwood

  • Voyeur

    ★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★½

  • A Plastic Ocean

    ★★★★

  • The Truth About Alcohol

    ★★★

  • Amanda Knox

    ★★★

  • Making a Murderer

    ★★★★

  • Be Here Now

    ★★★★

  • Amy

    ★★★½

  • The Wolfpack

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★½

  • City of God – 10 Years Later

    ★★★

  • My Amityville Horror

    ★★★

  • Woody Allen: A Documentary

    ★★★

  • Pearl Jam Twenty

    ★★★★

  • Man on Wire

    ★★★½

  • Joy Division

  • Kurt Cobain: About a Son

    ★★★½

  • Jackass Number Two

  • All Apologies: Kurt Cobain 10 Years On

    ★★★½

  • Bus 174

  • Kurt & Courtney

  • Nirvana: Unplugged In New York

    ★★★★½

  • Paris Is Burning

    ★★★½