RSS feed for Mari
  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Polar

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • IO

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Best Friend

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★½

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Greta

    ★★½

  • The Truth About Killer Robots

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Unremember

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Cyrano, My Love

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • May the Devil Take You

    ★★½

  • An Unexpected Love

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★½

  • Tau

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • The House That Jack Built