• Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★

  • The Ties

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Lessons of Love

    ★★

  • The Kingmaker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • The Mayor of Rione Sanità

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fellini Never-Ending

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Sole

    ★★★★

  • Bombay Rose

    ★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • The Perfect Candidate

    ★★★½

  • Pelican Blood

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Legend of the Christmas Witch

    ★★½

  • My True Brilliant Friend

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★

  • 1938 Diverse

    ★★★½

  • Il bene mio

    ★★★★

  • Keep Going

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Emma Peeters

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★★

  • Joy

    ★★★

  • The Man Who Surprised Everyone

    ★★½

  • If Life Gives You Lemons

    ★★

  • Ricordi?

    ★★★★

  • On My Skin

    ★★★★★

  • The Armadillo's Prophecy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Candy Jar

    ★★★

  • Dead Women Walking

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Irreplaceable You

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Backstabbing for Beginners