• tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Intrusion

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Cherry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½