• Rebecca

    ★★

  • Someone Has to Die

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Host

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Looks That Kill

  • You Should Have Left

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Wrong Missy

  • Capone

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Hater

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Days

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • My Name is Baghdad

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★

  • Downhill

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • A Yellow Animal

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Like a Boss

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Party Over

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★