RSS feed for Diogo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breaking and Entering

Breaking and Entering

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The War Zone

The War Zone

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Edit this entry  
04
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
La Promesse

La Promesse

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bug

Bug

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Freeway

Freeway

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
High Art

High Art

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★★
Edit this entry