RSS feed for marimarihi

marimarihi has logged 22 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Edit this entry  
30
The Nights of Zayandeh-rood

The Nights of Zayandeh-rood

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Night I Swam

The Night I Swam

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry