• Crush

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ½

  • The Unforgivable

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Vivo

  • Benedetta

    ½

  • Luca

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Raya and the Last Dragon

  • Passing

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Wish Dragon

  • The Midnight Sky

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Soul

  • Enola Holmes

  • King Kong en Asunción

  • I Care a Lot

  • Ammonite

    ½

  • The Broken Hearts Gallery

  • Carlinhos & Carlão

  • Black Is King

  • The Old Guard

  • The World to Come

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

    ½

  • Shiva Baby

    ½

  • Cocoon

  • Um Dia com Jerusa

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Uncle Frank

  • A Fall from Grace

  • Little Women

  • 1917

  • Charlie's Angels

  • Let It Snow

  • Miracle in Cell No. 7

  • Hebe

    ★★

  • Harriet

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Radioactive

  • Live Twice, Love Once

  • The Platform

  • Three Summers

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Simonal

  • The Lion King

  • Anima

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

  • Invisible Life

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Papicha

    ★★★