marina has logged 20 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry