• Marry Me

  • No Time to Die

    ★★½

  • Eating Our Way to Extinction

    ★★★★★

  • Attica

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Before I Go

    ★★★

  • Jolt

    ★½

  • Futura

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Lansky

    ★★

  • Charlene

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • Gustav Stickley: American Craftsman

    ★★★½

  • The Act of Reading

    ★★

  • Meltdown

    ★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★½

  • The Bridge

    ½

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • The Gulf of Silence

    ★★★★

  • Some Southern Waters

    ★★½

  • Searching for Anna May Wong

    ★★★½

  • Moments Like This Never Last

    ★★

  • Closed for Storm

    ★★★★

  • Marionette Land

    ★★★★½

  • Alberto and the Concrete Jungle

    ★★★½

  • Murder in the Cove

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Coming Clean

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • The Great American Lie

    ★★★★

  • Leap

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Critical Thinking

    ★★★

  • City Hall

    ★★★★

  • Driven to Abstraction

    ★★★½

  • There Will Be No More Night

    ★★★★½

  • Undergods

    ★★½

  • Pearl

    ★★

  • Before/During/After

    ★★★

  • Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

    ★★★

  • Gamemaster

    ★★★½

  • Ava

  • Creating a Character: The Moni Yakim Legacy

    ★★★

  • A Most Beautiful Thing

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Subject

    ★★½

  • One Man and His Shoes

    ★★★★

  • Cassandra

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • VE Day: Forever in their Debt

    ★★½

  • My Darling Vivian

    ★★★★½

  • The Man Who Tried to Feed the World

    ★★★★

  • Code of the Freaks

    ★★★★½

  • Streetlight Harmonies

    ★★★★

  • The Inn at Little Washington: A Delicious Documentary

    ★★★½

  • Her Name Was Jo

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The American Sector

    ★★★★★

  • Incidental Characters

    ★★

  • Malmkrog

    ★★★★½

  • ZeroZeroZero

  • The Pale Horse

  • Hunter in the Blue Side of Manchester

    ★★★½

  • Palindrome

    ★★

  • Luxor

    ★★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★½

  • Whirlybird

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★½

  • Herself

    ★★★★½

  • Pierre Cardin — A Figure of Modernity

    ★★★½