• Thelma

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Summer 1993

    ★★★★

  • The Incredible Jessica James

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Before I Fall

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Don't Blame Karma on What Happens to You for Being an Asshole

    ½

  • LenaLove

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★

  • A Monster Calls

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Jamie

  • Me Before You

    ★★★★

  • Term Life

  • Perfect Strangers

  • All Things Valentine

    ★★

  • Lovesong

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Barcelona Christmas Night

    ★★★½

  • Once Upon A Holiday

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★½

  • Closet Monster

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Summertime

    ★★★★½

  • Requirements to Be a Normal Person

    ★★★★

  • Mustang

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Man Up

    ★★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • The Longest Ride

    ★★★

  • Insurgent

  • The DUFF

    ★★½

  • The Club of the Misunderstood

  • Son of a Gun

    ★★★

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • The Loft

  • Hidden Away

    ★★★★

  • Two Night Stand

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Before We Go

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Beyond the Lights

    ★★★★

  • Black or White

  • If I Stay

  • Cowspiracy: The Sustainability Secret

    ★★★★

  • Breathe

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • In Your Eyes

    ★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★½

  • Divergent

  • 10,000 km

    ★★★★

  • Effie Gray

    ★★★½

  • That Awkward Moment

    ★★

  • Obvious Child

    ★★★★½

  • Boys

    ★★★½

  • Three Many Weddings

    ★★

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Begin Again

    ★★★★

  • Tom at the Farm

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★½

  • Man of Steel