• Blue Is the Warmest Color

    ★½

  • The Great Gatsby

  • Stockholm

    ★★★★

  • Barcelona Summer Night

    ★★★

  • Before Midnight

  • The Spectacular Now

    ★★★½

  • Skyfall

  • The First Time

    ★★★½

  • Stuck in Love

    ★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • Hello I Must Be Going

    ★★½

  • Ruby Sparks

    ★★★★

  • Violin

  • It's Consuming Me

  • Blue Lagoon: The Awakening

  • Rust and Bone

    ★★★★½

  • And While We Were Here

    ★★★

  • The Hunger Games

  • A Thousand Words

  • LOL

  • The Vow

    ★★★½

  • Water

  • Nightfall

  • Delicacy

  • Geek Charming

    ★★½

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Hugo

  • The Help

  • With Every Heartbeat

    ★★★★½

  • Friends with Benefits

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★

  • The Art of Getting By

  • Drive

    ★★★

  • Prom

  • Tomboy

    ★★★★

  • No Strings Attached

    ★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • Sarah's Key

    ★★★½

  • Never Let Me Go

  • Easy A

    ★★★

  • Beginners

    ★★★★★

  • Flipped

    ★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

  • 18 Meals

  • Letters to Juliet

    ★★

  • Robin Hood

  • The Last Song

    ★★★

  • Free Willy: Escape from Pirate's Cove

  • The Prince & Me 4: The Elephant Adventure

  • Bright Star

    ★★★★★

  • Love Happens

    ★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Adam

    ★★★½

  • The Proposal

    ★★★½

  • Ghosts of Girlfriends Past

  • 17 Again

    ★★½

  • Coraline

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • The Reader

  • Yes Man

    ★★★★

  • Quantum of Solace

  • The Prince & Me: A Royal Honeymoon

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★½

  • The Secret Life of Bees

  • Slumdog Millionaire

  • Speed Racer

  • The Boy in the Striped Pyjamas

  • Definitely, Maybe

    ★★★★

  • I Am Legend

  • P.S. I Love You

    ★★★

  • Juno

    ★★★★