• Arrival

    Arrival

    ★★★★½

    os últimos minutos da película son pura arte, deixaronme speechless

  • Los amores cobardes

    Los amores cobardes

    ★★

    oxalá poder darlle máis puntuación, e daríalla se non fose polo seu guión

  • Yesterday

    Yesterday

    ★★★½

    tes unha maldita escena coa maravillosa ana de armas e elimínala? pf esta película está canceladísima

  • Yesterday

    Yesterday

    ★★★½

    está chula aínda que me parece un pouco feo o final, cando enfocan a ellie diante de todo o estadio e se declara

  • Juno

    Juno

    ★★★★

    eu só queron que estes dous bollos sexan felices

  • Adaptation.

    Adaptation.

    ★★★½

    creo que esta película forma parte desas que sabes que son obras de arte nalgún sentido pero coas que non terminas de conectar

  • Sorry We Missed You

    Sorry We Missed You

    ★★★★½

    o que máis doloroso desta película é saber que é 100% realista

  • Someone, Somewhere

    Someone, Somewhere

    ★★★½

    é a película idónea para cando non estás a atravesar o mellor momento da túa vida. fíxome ver a importancia de tomar as rendas da túa vida, de non ver pasivamente como os demais viven, tomar pequenas decisións que cambien a túa rutina e a fagan máis amena, probar cousas novas.

    a mensaxe de "hai que quererse a un mesmo antes de querer aos demais" nunca me gustou -e nunca me gustará- pero si vexo a importancia de solucionar os…

  • The DUFF

    The DUFF

    ★★★½

    moi previsible e con mil topicazos pero é o tipo de película que necesitaba. e ademais ten no soundtrack "somebody to you" de the vamps, xa lle gustaría a outras películas

  • Three Many Weddings

    Three Many Weddings

    ★★

    inma cuesta muy guapa pero la transfobia se la podrían haber ahorrado

  • In Your Eyes

    In Your Eyes

    ★★★★

    a conexión que teñen os protas sen estar no mesmo espazo... arte contemporánea

  • Isi & Ossi

    Isi & Ossi

    ★★★

    o título é mierdoso pero a película non é tan mala como me esperaba