RSS feed for Mario9GL

Mario9GL has logged 21 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry