Sort by

Mario has logged 326 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Edit this entry  
30
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
08
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Noah

Noah

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry