Sort by

Mario has logged 30 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Noah

Noah

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Edit this entry  
17
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry