• I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The Half of It

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★

  • Halloween

    ★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • La Noche Que No Se Repite

  • The Warning

  • Jigsaw

  • It

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Get Out

    ½

  • Moana

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★

  • Chasing Trane

    ★★★★

  • Una noche de amor

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Apostate

  • The Intern

    ★★★

  • Room

    ★★★½

  • Suffragette

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

  • Monkey Kingdom

  • Theory of Obscurity: A Film About the Residents

    ★★★

  • The Boy Next Door

    ★★

  • Ouija

    ★★

  • Unfriended

    ★★

  • Partners By Accident

    ½

  • Boyhood

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★

  • Ride Along

    ★★★

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • City of God – 10 Years Later

  • Scary Movie 5

    ★★

  • The Conjuring

    ★★

  • So Much Water

  • Django Unchained

    ★★

  • The Master

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★

  • Amour

    ★★★★

  • The Three Stooges

  • La Redota: una historia de Artigas

  • Melancholia

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • A Serbian Film

    ★★

  • The Karate Kid

  • Babies

    ★★★

  • TEKKEN

  • Precious

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★

  • American Pie Presents: The Book of Love

  • Inglourious Basterds

    ★★★