• Oasis

    ★★

  • Hiphopium

    ★★½

  • Focus, Grandma

    ★½

  • Tereza37

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • The Case of a Disappointed Viewer

    ½

  • I'm Not Feeling Very Well

    ★★½

  • Family

    ★★★

  • The Real Written Off

    ½

  • Call Me!

    ★½

  • Spring on the Last Lake

    ★★

  • Father

    ★★★★

  • Influencer

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Ajvar

    ★★½

  • Go, Went, Gone

    ½

  • 4 Roses

    ★½

  • My Morning Laughter

    ★★★½

  • Speak So I Can See You

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Bon Voyage, Neighbor

    ★★

  • Common Story

    ★★★½

  • Full Moon

    ★★★½

  • The Happiness Effect

    ★★★½

  • Matriarch

    ★★

  • Grandfather and Grandson

    ★★½

  • Ivan's Game

    ★★★

  • The Crew

    ★½

  • Despite the Fog

    ★★

  • Willow

    ★★

  • Asymmetry

    ★★

  • The Voice

    ★½

  • In Pietra

    ★★½

  • The Weight of Chains 3

    ★★½

  • The Platform

    ★½

  • Hitchhiker

    ★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★

  • Fosca

    ★★½

  • Nightmare

    ★★½

  • Sherbet

    ★★

  • The Tree House

    ★★½

  • On an Island

    ★★

  • Breasts

    ★★

  • The Diary of Diana B.

    ★★★½

  • Extracurricular

    ★★½

  • Zagreb Equinox

    ★★½

  • The General

    ★½

  • Ceuta's Gate

    ★★

  • Friday the 13th II

    ½

  • The Washing

    ★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Young Ahmed

    ★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★½

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Heavenly Theme

    ★★½

  • Keep Calm and Snap

    ★★½

  • Healthy

    ★★

  • An Unforgettable Spring in a Forgotten Village

    ★★

  • Like Me a Million

    ★★★½

  • Short Film About Cinema Enthusiasm

    ★★½

  • The Dirt

    ★½

  • My Grandpa is an Alien

    ★★

  • Balkan Line

  • Parsi

    ★★★

  • Laibach - So Long, Farewell

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Who Is Misa Vacic?

    ½

  • The Last Serb in Croatia

    ★½

  • Leeches

    ★★½

  • Dogs Die Alone

    ★★

  • Cutting Close