Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Late Autumn

Late Autumn

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wrong Cops

Wrong Cops

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
05
424

424

2022
×
Edit this entry  
04
dreamlあnd

dreamlあnd

2022
×
Edit this entry  
16
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Closed Mondays

Closed Mondays

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
The S From Hell

The S From Hell

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Summer Solstice Story

A Summer Solstice Story

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ophanim

Ophanim

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pui Pui Molcar

Pui Pui Molcar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
9/11 Simulation in Roblox Environment

9/11 Simulation in Roblox Environment

2017
×
Edit this entry  
13
Striking Daughter

Striking Daughter

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
31
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry