RSS feed for Marion

Marion has logged 63 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
14
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Honey

Honey

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hesher

Hesher

2010
×
★★
Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gad Elmaleh: American Dream

Gad Elmaleh: American Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
24×36

24×36

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mute

Mute

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candy

Candy

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'est tout pour moi!

C'est tout pour moi!

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Four Feathers

The Four Feathers

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry