• Tag

    ★★★½

  • Ghost

    ★★★★

  • Rocky II

    ★★★

  • Dirty Harry

    ★★★★

  • Serpico

    ★★★★

  • Enter the Dragon

    ★★★★

  • Superman

    ★★★½

  • Dawn of the Dead

    ★★★★

  • Mean Streets

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★★

  • Star Trek II: The Wrath of Khan

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★

  • Empire of the Sun

    ★★★½

  • Halloween II

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • First Blood

    ★★★★