• Top Gun: Maverick

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Crush

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Attica

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★