• The Taking of Jordan (All American Boy)

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Pez Outlaw

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

  • Sea Series 23

  • Jackass Forever

  • Louis C.K.: Sorry

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hellbound

    ★★★

  • Records

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • Dionne Warwick: Don't Make Me Over

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Twelve Hours

  • Together

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★

  • The Tsugua Diaries

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Taste of Desire

    ★★½

  • Cannon Arm and the Arcade Quest

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★

  • Silk Road

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Friends and Strangers

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½