Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Unrest

Unrest

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
13
De Humani Corporis Fabrica

De Humani Corporis Fabrica

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Walk Up

Walk Up

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
La Région Centrale

La Région Centrale

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
17
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
No Bears

No Bears

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Reflection

Reflection

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Edit this entry  
02
The Kingdom: Exodus

The Kingdom: Exodus

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
EO

EO

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Edit this entry  
15
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Kingdom II

The Kingdom II

1997
×
★★★½
Edit this entry  
11
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Novelist’s Film

The Novelist’s Film

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry