Sort by

Mark has logged 92 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trenque Lauquen

Trenque Lauquen

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★½
Edit this entry  
09
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Delinquents

The Delinquents

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Lady Killer

Lady Killer

1937
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Natural History of Destruction

The Natural History of Destruction

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
I Snuck Off the Slave Ship

I Snuck Off the Slave Ship

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Debutante

The Debutante

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Jill, Uncredited

Jill, Uncredited

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Edit this entry  
05
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★½
Edit this entry  
05
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Room with a View

A Room with a View

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Rimini

Rimini

2022
×
★★★
Edit this entry