RSS feed for markd_mke
  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Domino

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Whistlers

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Masked Mutilator

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • All That We Destroy

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Triple Threat

    ★★½

  • Knives and Skin

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Haunting

    ★★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • New Order: Decades

    ★★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • The Wind

    ★★★

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½