RSS feed for markd_mke

markd_mke has logged 32 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
KISS Meets the Phantom of the Park

KISS Meets the Phantom of the Park

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Faces

Faces

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Too Late Blues

Too Late Blues

1961
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadows

Shadows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
★★★★
Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry