Sort by
  • Scream VI

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Bros

    ★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Spin Me Round

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Eternals

  • Wandering Heart

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Mascarpone

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hollywood

  • Normal People

    ★★★★★

  • Sublet

    ★½

  • Dry Wind

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Spree

    ★★