Sort by

mark has logged 33 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burnt Money

Burnt Money

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
Edit this entry  
02
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry