RSS feed for Mark

Mark has logged 358 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stratton

Stratton

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Unrest

Unrest

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Father Figures

Father Figures

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Hangman

Hangman

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy End

Happy End

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pirates of Somalia

The Pirates of Somalia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Una

Una

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry