Sort by

Markella has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Warriors of Virtue

Warriors of Virtue

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Warlock: The Armageddon

Warlock: The Armageddon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Salvage

Blood Salvage

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
22
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
IO

IO

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Revival

The Revival

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Slammer

Star Slammer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry