Sort by

Markella has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Skulls

The Skulls

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Still Laugh-In: The Stars Celebrate

Still Laugh-In: The Stars Celebrate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry