RSS feed for Mark
  • Hamilton

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½