• Spiderhead

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Then Barbara Met Alan

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Umma

    ★★★

  • Ambulance

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Dual

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • Last Train to Christmas

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Phantom of the Open

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★