RSS feed for Marcos
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Staple of News

The Staple of News

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
High Heels

High Heels

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Sex Thief

The Sex Thief

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Last Faust

The Last Faust

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ghosts

Ghosts

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fake Blond

Fake Blond

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Marquise of O

The Marquise of O

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Crítico

Crítico

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sign of the Lion

Sign of the Lion

1962
×
★★½
Edit this entry  
21
Matador

Matador

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Something to Remind Me

Something to Remind Me

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
PTU

PTU

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drifters

Drifters

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Policeman

Policeman

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dreileben: Beats Being Dead

Dreileben: Beats Being Dead

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Yella

Yella

2007
×
★★★★½
Edit this entry