Sort by

Mark has logged 46 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Rings

Rings

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry