Sort by

Mark has logged 323 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Awake

Awake

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★½
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Adam

Black Adam

2022
×
Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
Robots

Robots

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonfall

Moonfall

2022
×
½
Edit this entry  
20
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Edit this entry  
20
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The 355

The 355

2022
×
Edit this entry  
12
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★½
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Edit this entry  
05
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
My Policeman

My Policeman

2022
×
★½
Edit this entry  
29
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry