Mark has logged 279 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry