Mark has logged 24 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry