• Not Okay

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★★

  • American Carnage

    ★★★½

  • Anything's Possible

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★

  • Rise

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Phoenix Rising

    ★★★★½

  • Better Nate Than Ever

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Midnight at the Pera Palace

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Three Months

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Alice

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • + Aitana

    ★★★★½

  • Toma

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Anything Goes

    ★★★★½

  • Boxing Day

    ★½

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Stuck Together

    ★★★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Jagged

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • Wicked in Concert: A Musical Celebration of the Iconic Broadway Score

    ★★★★½

  • The Chair

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Resort to Love

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½