Sort by

sara ✨ has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Comet

Comet

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Chair

The Chair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Holly & Ivy

Holly & Ivy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Jekyll & Hyde: The Musical

Jekyll & Hyde: The Musical

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stuck Together

Stuck Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is the Year

This Is the Year

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry