• Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Itchy Fingers

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • George Lopez: We'll Do It for Half

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★