Emille has logged 13 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Flu

The Flu

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry