Sort by

Mark has logged 38 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fists Of Steel

Fists Of Steel

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Warriors

Jungle Warriors

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Mama

Bloody Mama

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Program

The Program

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Risen

Risen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lolly-Madonna XXX

Lolly-Madonna XXX

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candy

Candy

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hired to Kill

Hired to Kill

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Force

Killer Force

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dementia

Dementia

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Southbound

Southbound

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kindergarten Cop 2

Kindergarten Cop 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Clay Pigeon

Clay Pigeon

1971
×
Read the review Edit this entry  
14
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Trust

The Trust

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Regression

Regression

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Canterbury Tales

The Canterbury Tales

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Submerged

Submerged

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
What?

What?

1972
×
Read the review Edit this entry  
06
Steele Justice

Steele Justice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Remember

Remember

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sniper: Special Ops

Sniper: Special Ops

2016
×
★½
Read the review Edit this entry